Walk-in zuhanyfalak előnyei és hátrányai
A fürdőszobai trendek folytonos alakulásával az elmúlt évtizedben beköszöntött és egyre népszerűbbé vált a "walk-in" zuhanyfal, mint zuhanyzó. Ez a modern, egyszerű és praktikus megoldás rengeteg előnnyel jár, ugyanakkor néhány hátrányt is felvethet a használata. A következő sorokban részletesen bemutatjuk ezeket, hogy könnyebben, tudással a kezében hozhassa meg a véleményét a zuhanyfalakról.
Egyszerűség
Az egyik legfontosabb előnye a "walk-in" zuhanyfalnak az egyszerű hozzáférés és a könnyű használat. A hagyományos zuhanykabinokkal szemben itt nem kell átlépnünk magas peremeket amikor be szeretnénk szállni a zuhanyzóba. Ez különösen nagy előnyt jelent az időseknek vagy a mozgáskorlátozottaknak, akik számára nehéz és így veszélyes is lehet átlépni egy magasabb küszöböt. A "walk-in" zuhanyfal könnyen megközelíthetővé teszi a zuhanyt, így növeli a biztonságot és kényelmet, ami nem csak a felhasználónak, de az egész családnak megnyugvást jelent.
Esztétika
Egy másik előnye a "walk-in" zuhanyfalnak az esztétikai vonzereje. A minimalista megjelenés (hiszen nagyjából egyetlen, átlátszó üvegfalat jelent a termék) modern légkört teremt a fürdőszobában. A nyitott térérzet, amit a "walk-in" zuhanyfal nyújt, vizuálisan sokkal tágabbá teszi a helyiséget mint egy zuhanyzókabin, és így egy kisebb fürdőszoba is nagyobbnak tűnhet. Emellett az egyszerű felülete miatt a karbantartása, vagyis a takarítása is sokkal egyszerűbb a legtöbb zuhanyzó megoldáshoz képest, így pedig időt spórolunk olyan munkákon, amiket olykor teher elvégezni.
A harmadik előny az egyes "walk-in" zuhanyfalaknál a felületi kezelésük, mivel ezek közül a termékek közül a gyártók némely terméküket olyan felületi kezelésnek vetik alá, ami taszítja a vizet. Ez egyet jelent azzal, hogy még csak vízfoltok sem maradnak rajtuk, így elfelejthetjük a takarítását is.
Hátrányok
Persze, mint minden terméknek, a "walk-in" zuhanyfalnak is lehet néhány hátránya. Az egyik legfontosabb kihívás az, hogy biztosítani kell a megfelelő vízelvezetést és vízzáróságot. Mivel nincs kabin, vagy egy ajtó ami zárttá tehetné a tusolásra alkalmas területet, a víz szabadon folyhat a fürdőszobában, és ennek következtében a padló is könnyen eláztatható. Rosszabb esetben, vagyis nem odafigyelve a tusolási technikánkra, akár a fürdőszobai bútorokra is annyi víz fröcskölődhet, ami már károkat okoz azok felületén. Fontos, hogy a zuhanyzó alatti csempézet megfelelő szögben leejtsen a vízelvezetésért, és lehetőleg úgy helyezkedjen maga a zuhanyfal, hogy akárhogy fürdik benne a használója, ne áztasson el vele semmilyen berendezést.
Egy másik fontos szempont a hőmérséklet és a huzat. Mivel nincs ajtó vagy zárt tér, a meleg levegő könnyen szétterjedhet a fürdőszobában ami ugyanígy igaz a hidegre is. Ez különösen kellemetlen lehet télen, amikor szeretnénk, hogy a tusoló környéki levegő a forró víztől legalább egy kicsit felmelegedjen, de ehhez a teljes fürdőszobát be kell lepnie, így fontos, hogy gondoskodjunk megfelelő fűtésről vagy hőforrásról a fürdőszobában, hogy kellemes hőmérsékletet biztosítsunk a zuhanyozáshoz.
Végül, a magánszféra hiánya is olykor hátrány a "walk-in" zuhanyfalak esetében. Mivel ezek nyitott térrel rendelkeznek és a felületük is teljesen átlátszó, a fürdés intim tere megszűnik ha valaki épp a tusolásunk alatt szeretné használni a fürdőszobát.