Sarokkád, mint státusz szimbólum? Előnyök és hátrányok
Néhány évvel ezelőtt az, aki sarokkádat épített a fürdőszobájába, komoly státusz szimbólumot választott. A kis fürdőszobákat felváltották a nagy méretű kádakat is elbíró tisztálkodó helyiségek, és egyre többen választották ezeket a kádakat. Mostanra, a helytakarékosság, a környezettudatosság előtérbe kerülése miatt a víztakarékos tisztálkodás reneszánszát éljük, így legtöbben a zuhanyzókat választják, és a kádak esetében is a kisebb méreteket részesítik előnyben. Tekintsük át a sarokkádak előnyeit és hátrányait.
Az egyenes kádakkal szemben a sarokkádaknak mindkét oldala egyenlő hosszúságú, például 125x125 cm, vagy 140x140 cm. Ezek a kádak rengeteg helyet foglalnak, ezért nagy fürdőszobára van szükségünk ahhoz, hogy ne nyomja össze túlságosan a teret a kádunk. A sarokkádaknak tehát a mérete a legnagyobb előnye és hátránya is egyben. Aki szeret a párjával kettesben, vagy akár családostul fürdőzni otthon, azoknak ez az ideális megoldás, de a kisgyermekes családok is gyakran választják a gyerekek együtt fürdetése miatt. Óriási habcsatákhoz ez az ideális méret, igen.
Hátránya azonban a nagy mérethez szükséges nagy mennyiségű töltővíz is. Ahhoz, hogy megfelelő vízszintet érjünk el a kádban, jóval több vízre lesz szükségünk, mint például egy egyenes, jóval kisebb űrtartalmú kád esetében. Nem csak a Föld bolygónak segítünk azzal, ha kevesebb iható vizet használunk fel, hanem a rezsiköltségeinket is alacsonyabban tudjuk tartani.
A sarokkádak belső kialakítása általában lehetővé teszi, hogy otthon igazi wellness élményünk legyen: kiülőkkel, kar- és fejtámaszokkal, sok esetben csúszásgátlóval látják el a gyártók a kádakat. Ezek hátránya a nehezebb takaríthatóságban rejlik.
Válasszunk a fürdőszobánk méreteihez illő, saját igényeinkhez legjobban passzoló megoldást a fürdőkád esetében is!