Fürdőszobatervező – a nagycsaládosok problémái
A nagycsaládosok számára a ház egyik talán legforgalmasabb helyszíne lehet a fürdőszoba, ahol minden reggeli kezdődik, és minden este zárul. Mindenkinek sajátos rutinja van hozzá, minden berendezés, szaniter használatához, így össze kell fésülni az igényeket és olyan fürdőszobát tervezni, amit kompromisszumosan, de mindenki számára megfelel. A következő sorokban megvizsgáljuk milyen problémák merülhetnek fel egy átlagos nagycsalád fürdőszoba használati szokásaiban, és persze azt is, hogy miképp lehet ezeket megoldani úgy, hogy a család minden tagja könnyebben és hatékonyabban használhassák a fürdőszobát.
Ha egyszerre többen akarják használni a WC-t
Nos, ez a probléma gyakran előkerülhet bármelyik nagycsaládban és elég gyorsan megtaníthatja a családtagokat vagy arra, hogy türelmesek legyenek és tartsák vissza a szükségleteiket, vagy épp arra, hogy segítsenek a másiknak és siettessék meg a saját dolgukat. Persze ez a probléma gyakran okoz feszültséget a reggeli rohanás közben, főképp ha mindenki egyszerre, vagy legalábbis hasonló időben indulna el otthonról. Erre fizikailag valójában egyetlen megoldást vethetünk fel, mégpedig egy külön WC beszerelését. Így lehetővé válik, hogy több családtag is egyszerre használja a fürdőszobát, anélkül, hogy várakozniuk kellene. Ezt a fürdőhelység mérete, kialakítása gyakran nem teszi lehetővé, ekkor még felléphet egy újabb fürdőszoba kialakítása (így plusz wc-vel gazdagodhat az otthonunk), de egy időzített rendszer is segíthet, amely beosztja a reggeli wc-n tölthető időt a családtagok között.
Ha egyszerre többen akarják használni a mosdót
Ugyanezen okokból kifolyólag az egyszerre történő mosdóhasználat is problémát jelenthet, na de nem annyira nehezen orvosolhatót, mint a WC-k esetében. A megoldás -ha a helység és a körülmények engedik- itt is lehet egy újabb mosdó beszerelése, vagy egy duplamosdókagylóé.
Ha az esti, reggeli rutinok ütköznek
Nagyon gyakori eset, hogy a családtagok reggel és este ugyanakkor használják a fürdőszobát, ez pedig egyértelműen problémát jelenthet a mosdókagyló, tusoló, fürdőkád és a wc megosztásának terén is. Ebben az eseteben is legjobban azoknak a berendezéseknek a megkettőzése a megoldás, amiket túl sokan használnának egy időben. Vagy persze a megfelelő időzítés, időbeosztás segíthet legjobban.
Magas fürdőszobai páratartalom
Amikor a teljes család otthon van és az alvásra készülődik, a sok fürdés és zuhanyozás könnyen vezethet magas páratartalomhoz a fürdőszobában. Ennek kezelésére fontos a megfelelő szellőzés és egy páramentesítő rendszer beépítése. Ez segít megelőzni a penész és a pára okozta további problémákat is.
Túl sok kellék és tárolnivaló
A nagycsaládosok számára az egyik fő probléma lehet a sok törölköző, köntös, sampon, fogkefe, smink és számos egyéb fürdőszobai kellék tárolása. A fürdőszoba tervezése előtt ki kell kalkulálnunk mennyi tárgyat fog a teljes család bent tárolni a fürdőben, és így a sok holmira megoldás lehet a megfelelő mennyiségű polc, tároló, vagy szekrény beépítése. Talán a leghasznosabb megoldások egyike lehet az, ha minden családtagnak kijelölünk egy saját tárolóhelyet.
Az egyik legfontosabb dolog a nagycsaládosok fürdőszobatervezésénél az együttműködés és a kommunikáció. (Na meg az, hogy a több ebben az esetben szinte biztosan jobb.) Fontos megérteni minden családtag igényeit és együtt megtervezni a fürdőszobát, hogy mindenki kényelmesen használhassa azt. Ezen problémák és megoldások figyelembevételével könnyebbé teheted a családod mindennapi életét és az otthonotok használatát.